WORK PACKAGE 3

Dla przeprowadzenia symulacji CFD dużych obiektów, takich jak kotły, konieczne jest stosowanie metod bazujących na uśrednionym zapisie równania Naviera-Stokesa, względnie na modelowaniu bezpośrednim dużych wirów (LES). Obie te techniki wymagają zastosowania modeli opisujących zachowanie małych wirów. Przykładowo, lepkość turbulentna jest opisana modelem k-epsilon, a spalanie homogeniczne turbulentne modelami takimi jak EDC lub EDM.
Wszystkie te modele są relatywnie zaawansowanym opisem rzeczywistości. Do spalania turbulentnego heterogenicznego, które wiąże się z dyfuzją pomiędzy gazem, a reagującą powierzchnią cząsteczki, stosowane są bardzo uproszczone modele matematyczne. Celem pakietu WP3 jest wykorzystanie rezultatów pakietów WP1 i WP2 do opracowania bardziej rozwiniętych modeli spalania turbulentnego cząstek stałych.
Pakiet WP3, będzie ściśle bazował na wynikach pakietów WP1 i WP2 i w jego ramach rozwinięty zostanie model spalania bazujący na uśrednionych równaniach Naviera-Stokesa, jednak z wykorzystaniem wyników modeli DNS wykorzystywanych w pakiecie WP1.